2012 - 2013 Season
Last Updated: 03/04/2013

Team Rules    Diet Plans    Goal Form    Alternate Transportation Form

Athlete Agreement    Medical Authorization    Internet Acceptance

***Clothing Order Form (Must order by 12/14/2012)***

 

Practice Schedule for March 3-9, 2013

Practice Schedule for February 24 to March 2, 2013

Practice Schedule for February 17-23, 2013

Practice Schedule for February 10-16, 2013

Practice Schedule for February 3-9, 2013

Practice Schedule for January 27 to February 2, 2013

Practice Schedule for January 20-26, 2013

Practice Schedule for January 13-19, 2013

Practice Schedule for January 6-12, 2013

Practice Schedule for December 30, 2012 to January 5, 2013

Practice Schedule for December 23-29, 2012

Practice Schedule for December 16-22, 2012

Practice Schedule for December 9-15, 2012

Practice Schedule for December 2-8, 2012

Practice Schedule for November 25 to December 1, 2012

Projected Lineup: (Subject to Change)

106: Paulo Freitas
113: Chris Bryant
120: Kevin Jack*
126: Will Mills / Alec Marquis
132: Frank Callace / Steven Beckham
138: Zach Tepper*
145: Shane Jennings
152: Ray Nunez
160: Haxhi Lajqi 
170: Johnny Garcia 
182: Miguel Perdomo / Eric Henry
195: Joe Peterson 
220: Tristan Jakobson 
285: Rayneil Brito 
*Captain

Coaches:
Head Coach: Rick Shook
Assistant Coach: Matt Laskowski
Assistant Coach: Mike Silvestri
Strength Coach: Abi Scudder

Team Managers:
Abby Miller
Maddy Sam

Erika Shook

Danielle Arsenault

Click for Larger Image


2012 - 2013 Schedule
Last Updated 04/11/2013

Date Event Site

Time

Results/Info

9/27/2012 Andy Levitt Memorial Golf Tournament Newtown Country Club 8:30am Check-in
9:30am Shotgun
Information/Registration

10/20-21-2012

Super 32 Challenge

Greensboro, NC

Kevin Jack
6th Place 120 Pounds

Bracket

www.super32.com

12/4/2012 Parents Meeting Home
New Gym
6:30pm
12/8/2012 Team Photos Home
Main Gym
8:30am Information
12/12/2012 Staples Home 5:00pm Win 69-9
12/15/2012 Clarkstown North Clarkstown 10:00am Results
12/15/2012 Plainville Tourney - B Team Plainville 10:00am Results
12/19/2012 Brien McMahon Brien McMahon 6:00pm Win 78-6
12/22/2012 Ridgefield Ridgefield 10:30am Win 71-12
12/26/2012 Nonnewaug JV Nonnewaug 10:00am Results Not Available
12/27/2012 Bridgeport Central/Fairfield Ludlowe/Wilton/Xavier Home 9:00am 2 Wins
12/29/2012 Ryan Sabbagh Holiday Tournament Home 10:00am Canceled Due To Weather
1/3/2013 Trumbull Trumbull 7:00pm Win 47-15
1/4-5/2013 Spartan Tourney Maine TBD

Hotel Information

2nd Place

Results

1/5/2013 Bristol Eastern JV Tourney Bristol Eastern 10:00am Results Not Available
1/9/2013 Stamford Stamford 6:00pm Win 78-6
1/11-12/2013 Eastern States Classic New York TBD

Hotel Information

Tournament Information

4th Place

Results

Brackets

1/12/2013

Trumbull JV

 Danbury takes 1st at Trumbull JV - January 12, 2013

Trumbull 10:00am 1st Place
1/16/2013 Westhill Westhill 5:30pm Postponed To 2/2/2013
1/18/2013 Bridgeport Central Home 5:00pm Win 76-0
1/19/2013 Patton JV Tournament Home 9:30am

1st Place

Results

1/19/2013 DYWA Parent/Coaches/Alumni Meet & Greet PAL Building 7:00pm Information
1/21/2013 Mount Anthony Union Bennington, VT 4:30pm JV
6:00pm Var

Parent & Fan Bus Info

Loss 34-21

1/23/2013 New Milford JV New Milford 6:00pm Results Not Available
1/26/2013 Timberlane/Warwick Vet/TBD Warwick, RI 9:00am 2 Wins - 1 Loss
1/30/2013 Fairfield Warde Home 4:30pm Win 53-20
2/2/2013 New Fairfield Duals New Fairfield 9:00am 4 Wins
2/5/2013 Greenwich Home 5:00pm Win 67-9
2/11-12/2013 FCIAC's New Canaan 4:00pm Canceled Due To Weather
2/15-16/2013 State LL's Trumbull 5:00pm

Info Sheet/Time Schedule

Seeding Information

1st Place

Results

2/18/2013 Pomperaug JV States Pomperaug 10:00am
2/22-23/2013 State Open New Haven 5:00pm

Info Sheet/Time Schedule

Hotel Information

1st Place

Results

3/1-2/2013 New England's Providence, RI 5:00pm

Tournament & Seeding Info

Hotel Information

6th Place

Results

3/23-24/2013

MAWA Preliminary East District Tournament

LOCATION: Eastern CT State University, Sports Center/Geissler Gymnasium, 83 Windham St., Willimantic, CT 06226

Willimantic, CT 10:00am Information
4/3-7/2013 Freshman/Sophomore/Junior/Senior Nationals Virginia Beach, VA TBD

NHSCA

Information

Results

4/20/2013

2013 National Wrestling Hall of Fame Induction Ceremony

MGM Grand Hotel
@ Foxwoods

5:30pm

Information/Tickets

Hotel Booking Info

Banquet Information Packet

 

*All dates and times are subject to change, ask coaching staff for updates*


        Head Coach:                  Phone Numbers

        Ricky Shook                    203-790-0581 (H); 203-748-1933 (W); 203-948-6013 (C)

        Assistant Coach:            

        Matt Laskowski               203-648-6440

        Weightlifting Coach:

        Abi Scudder                    203-438-0569

 

<<<Click here to Download 2012-2013 Schedule>>> (Last Updated: 2/7/2013)

 

You will need Adobe Acrobat Reader on your computer to read these PDF files.

 If you do not already have Acrobat Reader, click on the link above to download  it free.

2012 - 2013 Results

Last Updated: April 11, 2013

2013-04-07 NHSCA Nationals

2013-03-02 New England Championships

2013-02-23 State Open Tournament

2013-02-16 State LL Tournament

2013-02-05 Greenwich Vs. Danbury

2013-02-02 New Fairfield Duals

2013-01-30 Fairfield Warde Vs. Danbury

2013-01-26 Danbury Vs. Chelmsford/Timberlane/Warwick

2013-01-21 Danbury Vs. Mount Anthony Union

2013-01-19 Patton JV Tournament

2013-01-18 Bridgeport Central Vs. Danbury

2013-01-12 Eastern States Classic

2013-01-09 Danbury Vs. Stamford

2013-01-05 Spartan Wrestling Annual Tournament

2013-01-03 Danbury Vs. Trumbull

2012-12-27 Fairfield Ludlowe/Wilton Vs. Danbury

2012-12-22 Danbury Vs. Ridgefield

2012-12-19 Danbury Vs. Brien McMahon

2012-12-15 Plainville Invitational

2012-12-15 Clarkstown North Tournament

2012-12-12 Staples Vs. Danbury

2012-10-21 Super 32 Challenge

 

2012-2013 Danbury Hatters Wrestling

Last Updated: 12/19/2012

Roster

Last Name First Name Grade
Adam Matthew 9
Alam Mohammed 10
Baratta Antonio 9
Beckham Steven 11
Brito Paulino Rayniel 12
Brito Nickolas 9
Bryant Christopher 11
Callace Frank 10
Cote Jonathon 9
Fields Jeremy 9
Fields Matthew 11
Freitas Paulo 10
Garcia Juan 10
Gomez Jason 10
Gudeux Aidan 9
Henry Eric 10
Hernandez Oscar 10
Hulse Joseph 9
Jack Kevin* 11
Jakobson Tristan 11
Jennings Shane 12
Joyner Marcus 10
Lajqi Haxhi 12
Lajqi Kreshnik 9
Marquis Alec 10
Miller Alexander 10
Mills William 10
Nunez Raymond 11
O'Brien John 12
Perdomo Miguel 12
Peterson Joseph 12
Peterson Justin 9
Roberson Earnest 11
Rosa Juwan 9
Sam Christopher 9
Santana Jonathan 12
Tepper Zachary* 12
Torres Christopher 11
Valencia Sebastian 10
Wixon Kross 9

*Captain

 

Team Managers:

Abby Miller

Maddy Sam

Erika Shook

Danielle Arsenault

 


Danbury PAL Middle School Wrestling

Last Updated December 27, 2012

Consent Form / Goal Schedule / Goal Sheet / Student Progress Report

 

Clothing Order Form (Must be submitted by 12/14/2012)

 

2012 - 2013 Schedule

Date Event Place  
Sun Nov. 11 STAMFORD FOLKSTYLE TOURNAMENT Westhill HS Stamford 8:00am  
Sun Nov. 18 DANBURY FOLKSTYLE TOURNAMENT required ALL Danbury PAL 8:00 AM  
Sun Nov. 25 Randoph Duals 7:00 am weigh in ** Randolph, NJ leave P& R #2 6:08 am  
Sat Dec. 1 Danbury Duals 8:00 am weigh in ** Danbury PAL  
Fri Dec 7 Westport Dual  6:30 pm Home  
Sat Dec. 8 Montville Duals 10:00 am weigh in ** Montville, NJ, leave P & R #2 9:08 am overnight
Sun Dec. 9 Montville Duals 8:00 am weigh in Montville, NJ, check out hotel 7:30 am  
Sun Dec. 9 USA Tournament New Milford CK IN 12:00 PM  
Tues Dec 11 Stamford dual  6:30 pm Home  
Mon Dec 17 Bethel dual Bethel MS 6:30pm  
Fri Dec 21 Ridgefield 6:30 pm home  
Sun Dec 23 Bristol USA Bristol Eastern 12:30 check in  
Tues Dec 25 Christmas break No Practice  
Sat Dec 29 Danbury HS Holiday Tournament 10:00 AM  
Sun Dec 30 Bethel USA Bethel HS12:30 check in  
Thurs Jan 3 First day of Practice     
Sun Jan 6 Southington USA Southington HS 12:30 pm check in  
Tues Jan 8 Nonnewaug/Pomperaug 6:30 pm home  
Sat Jan 12 New Fairfield duals NF HS 8:00 am weigh in  
Sun Jan 13 Danbury USA Tournament PAL 8:00 am  
Sat Jan. 19 Fairfield & Newtown Duals PAL 1:00 pm witness WI  
Sun Jan. 20  Derby Beginners Oxford CT 12:30 pm check in  
Mon Jan 21 Mount Anthony Dual MT Anthony VT Bus leave 1:00 pm  
Thurs Jan 24 New Fairfield dual NF HS 6:30 pm  
Sat Jan. 26 Elementary League Championships 8:00 am to work tournament  
Sun Jan. 27 Western CT Middle School League Champship Ridgefield High School 7:30 am  
Sat Feb 2 New Milford Quad Sarah Noble Intermediate School 8:30 am  
Sun Feb 3 New Fairfield USA Tournament New Fairfield HS 12:30 pm check in  
Sun Feb.10 USA Tournament Wethersfield 11:30 check in  
Sun Feb. 17 State Qualifiers DANBURY PAL 8:00 weigh in  
Sun Feb. 25 State Championships New Haven, CT  
Friday Mar 8 Practice Ends    
Sat Mar. 9 New England Championships NOV & MS Div  Nashua, NH overnight
Sun Mar. 10 New England Championships NOV & MS Div  Nashua, NH  
Sun Mar. 17 MAWA District Tournament Willimantic, CT  
Sat Mar 22 & 23rd Gene Mills Youth Duals Phoenix , NY  
Mar 29 & 30th Marsh woods NE Classic Portland, ME overnight
April 13 & 14 MAWA Regional Tournament Bethlehem, PA  
May 4th & 5th MAWA Nationals Salisbury, MD  

 

Mark Cammisa: 203-790-9209, 203-554-1270 (Cell)

markcammisa@comcast.net

 

Nancy Cammisa: 203-770-1947

cammisan@aol.com

 

To post updates to www.HattersWrestling.com

hatterswrestling@yahoo.com

 

<<<Click here to download Schedule>>> (Updated 12/27/2012)

 

You will need Adobe Acrobat Reader on your computer to read these PDF files.

 If you do not already have Acrobat Reader, click on the link above to download  it free.


 

Danbury Youth Wrestling Travel Team

Last Updated: May 21, 2013

Danbury Youth Wrestling Association Message Board

Parent/Guardian Consent Form

USA Wrestling Policy on Abuse and Harassment

Clothing Order Form (Must be submitted by 12/14/2012)

***Note All USA Wrestling CT Tournament Results can be found at http://www.usawct.org/schedule.php***


2012-2013 Danbury Youth Wrestling Travel Team

Date Event Location

11/11/2012

South Plainfield Fall Classic

 

1st Place: Ryan Jack

2nd Place: Liam Knight, Jakob Camacho

3rd Place: Ethan Escobar, Nicky Hwang

South Plainfield, NJ

Information

11/17/2012

*Danbury Elementary Youth Duals

1st Place - Mercury Rising
2nd Place - Superior
3rd Place - Danbury Youth

Teams Competing:
Danbury CT
New Milford, CT
Stamford, CT
Iowa Style, NY
Superior, NY
South Plainfield, NJ
Bellefonte, PA
Mercury Rising, MA

Danbury, CT

Information

11/18/2012

Danbury Folkstyle Tournament

 

1st Place
Johnny Cerqueira
Logan Kovacs
Nicky Hwang

2nd Place
Liam Knight

3rd Place
Kailan O'dell
Eric McNamara
Andrew Lattimore
Walter Grosvenor

 

USAWCT Tournament

***Note all USA Wrestling CT tournament results can be found at http://www.usawct.org/schedule.php***

Danbury, CT

Information

12/1/2012 Dennis Smith Memorial

 

1st Place
Joe Cianflone
Logan Kovacs
Cody Waterbury
AJ Kovacs
Jesse Patton

2nd Place
Tyler Waterbury

3rd Place
Kai Escobar

Wantage, NJ

Information

12/9/2012

New Milford Kickoff Classic

 

1st Place
Tyler Waterbury
Joseph Cianflone
Andrew Lattimore

2nd Place
Eric McNamara
Javon Priar

3rd Place
Michael Lattimore
Michael Totten
Tyrell Jones
Wyatt Mills
Nicholas Taylor
Jesse Patton

 

USAWCT Tournament

***Note all USA Wrestling CT tournament results can be found at http://www.usawct.org/schedule.php***

New Milford, CT

Information

12/16/2012

Warwick Valley Holiday Tournament

www.warwickyouthwrestling.com

1st Place: Danbury Youth Wrestling Morning – 81 points

1st Place
Cianflone, Joseph
Kovacs, Logan
Jack, Ryan
Priar, Javon
Kovacs, Alan
Patton, Jesse

2nd Place
Waterbury, Tyler
Cerqueira, Johnny
Hwang, Nicholas
Escobar, Kai
Waterbury, Cody

3rd Place
Grosvenor, Walter
Mills, Wyatt

Warwick, NY

Information

12/30/2012

*Nazareth Duals

1st Place: Rock Solid
2nd Place: Northhampton
3rd Place: Danbury

Match 1
Rock Solid 44
Danbury 29

Match 2
Danbury 61
Moore 13

Match 3
Danbury 82
Liberty 3

Match 4
Danbury 51
Nazareth White 22

Match 5
Danbury 49
Nazareth Blue 21

Match 6
3/4 Place Bout
Danbury 44
Drillmasters 36

Nazareth, PA

12/30/2012

Bethel Tournament

 

1st Place
Tyler Waterbury
Matthew Wekerle
Eric McNamara

2nd Place
Michael Lattimore
Andrew Lattimore
Matt Lucas
Daniel Camacho
Tyrell Jones
Cody Waterbury

3rd Place
Wyatt Mills
William Smith
Michael Totten

 

USAWCT Tournament

***Note all USA Wrestling CT tournament results can be found at http://www.usawct.org/schedule.php***

Bethel, CT

Information

1/5/2013

Thorobred Round Robin Youth Wrestling Tournament

 

Danbury Youth - 1st Place 79 Points

1st Place
Ryan Jack
Kyle Fields
Jakob Camacho
Kailan O'Dell
Logan Kovacs
AJ Kovacs

2nd Place
Chris Hwang
Nicky Hwang
Johnny Cerquiera

3rd Place
Liam Knight
AJ Caba
Ben Leblanc

Windsor, NY

Information

1/13/2013

Danbury Kids Folkstyle Tournament

 

1st Place
Tyler Waterbury
Michael Lattimore
Liam Knight
Logan Kovacs
Nicholas Hwang
Tyrell Jones
Eric McNamara
Javon Priar
Alan Kovacs

2nd Place
Joseph Cianflone
Kailan O'Dell
Cody Waterbury
Kai Escobar

3rd Place
Johnny Cerqueira
Andrew Lattimore
Walter Grosvenor III
Jesse Patton
Jordan Agosto

 

USAWCT Tournament

***Note all USA Wrestling CT tournament results can be found at http://www.usawct.org/schedule.php***

Danbury, CT

Information

1/20/2013

*Susquehanna Township Youth Duals

2nd Place

 

Match 1
Danbury 90
Harrisburg 9

Match 2
Danbury 73
Littlestown 16

Match 3
Danbury 70
Juniata 28

Match 4
Danbury 49
Iron Eagle 34

Championship Finals Match
Rock Solid 52
Danbury 34

Harrisburg, PA

Information

1/20/2013

Wilton Tournament

 

USAWCT Tournament

***Note all USA Wrestling CT tournament results can be found at http://www.usawct.org/schedule.php***

Wilton, CT
1/26/2013

Josh Allen Memorial

 

1st Place
Tyler Waterbury
Nicky Hwang
Liam Knight
Kailan O'Dell
AJ Kovacs

2nd Place
Jesse Patton
Logan Kovacs

3rd Place
Wyatt Mills
Cody Waterbury
Kai Escobar
Joe Cianflone

Slate Hill, NY

Information

2/3/13

New Fairfield Tournament

Click here to view tournament photos

 

1st Place
Tyler Waterbury
Michael Lattimore
Joseph Cianflone
Jayson You
Liam Knight
Kailan O'Dell
Johnny Cerqueira
Eric McNamara
Tyrell Jones
Javon Priar

2nd Place
Matthew Lopes
William Smith
Andrew Lattimore
Daniel LeBlanc
Derik Jaramillo
Wyatt Mills
Tyler Johnson
Cody Waterbury

3rd Place
Shane Weber
Zahir McLean-Felix
Walter Grosvenor III
Kenneth Borer
Devin Borer

 

USAWCT Tournament

***Note all USA Wrestling CT tournament results can be found at http://www.usawct.org/schedule.php***

New Fairfield, CT
2/10/13 Wethersfield Tournament

 

USAWCT Tournament

***Note all USA Wrestling CT tournament results can be found at http://www.usawct.org/schedule.php***

Wethersfield, CT

2/10/2013

Mighty Mite & Bantam States

 

1st Place
Tyler Waterbury
Micheal Lattimore

2nd Place
Matthew Lopes
Jason You

3rd Place
Joseph Cianflone

4th Place
William Smith

 

USAWCT Tournament

***Note all USA Wrestling CT tournament results can be found at http://www.usawct.org/schedule.php***

Stamford, CT

2/17/2013

Intermediate/Novice State Qualifier

 

1st Place
Liam Knight 50 lbs Intermediate
Eric McNamara 65lbs Intermediate
Tyrell Jones 95 lbs Intermediate
Ryan Jack 70 lbs Novice
Javon Priar 85 lbs Novice
Alan Kovacs 90 lbs Novice
Jordan Agosto 165lbs Novice

2nd Place
Kailan O'Dell 60 lbs Intermediate
Derik Jaramillo 95 lbs Intermediate

3rd Place
Johnny Cerqueira 60 lbs Intermediate
Nicholas Hwang 70 lbs Intermediate
Logan Kovacs 75 lbs Intermediate
Matt Lucas 80 lbs Intermediate
Daniel LeBlanc 87lbs Intermediate
Wyatt Mills 65lbs Novice
Jesse Patton 100 lbs Novice

4th Place
Tyler Johnson 70lbs Novice
Cody Waterbury 75 lbs Novice

Danbury, CT
2/24/2013 State Championships

 

1st Place
Liam Knight - Intermediate 50lbs
Logan Kovacs - Intermediate 75lbs
Christopher Hwang - Novice 65lbs
Ryan Jack - Novice 70lbs
Ben LeBlanc - Novice 80lbs
Javon Priar - Novice 85lbs
AJ Kovacs - Novice 90lbs


2nd Place
Eric McNamara - Intermediate 65lbs
Jordan Agosto - Novice 165 lbs

3rd Place
AJ Caba - Novice 75lbs
Monty Osbey - Novice 130 lbs

4th Place
Matt Lucas - Intermediate 80lbs

 

USAWCT Tournament

***Note all USA Wrestling CT tournament results can be found at http://www.usawct.org/schedule.php***

New Haven, CT
3/3/2013

Green Knights Tournament

1st Place
Will Smith
Zahir McLean-Felix
 
2nd Place
Matt Lopes
Ken Borer
 
3rd Place
Jayson You

Jordan Agosto

 

USAWCT Tournament

***Note all USA Wrestling CT tournament results can be found at http://www.usawct.org/schedule.php***

Thomaston, CT

Information

3/3/2013

*Drexel Hill Raiders Winter Classic

 

1st Place

Kyle Fields

 

2nd Place

Daniel LeBlanc

Jesse Patton

Andrew Marquis


3rd Place
Tyrell Jones
Chris Hwang
Matt Pangle
 
4th Place
Jakob Camacho
Ben LeBlanc
AJ Kovacs

Drexel Hill, PA

Information

3/9-10/2013

New England Championships

 

1st Place
Ryan Jack 
Jakob Camacho 
AJ Kovacs 

2nd Place
Javon Priar

3rd Place
Liam Knight 

4th Place
Jordan Agosto
AJ Caba
Logan Kovacs 

5th Place
Ben Le Blanc

Nashua, NH
3/10/2013 Brewster Tournament

Brewster, NY

Information

3/24/2013

MAWA District Tournament


1st Place
Liam Knight
Kyle Fields
 
2nd Place
Sarah Silva
Ben LeBlanc
Jakob Camacho
 
3rd Place
Matt Lopes
Daniel LeBlanc
 
4th Place
Patrick Lattimore

Willimantic, CT

Information

3/29-30/2013

*Marshwoods New England Classic

 

Tournament of Champions Grand Champion
Nicky Hwang 
 
1st Place
Liam Knight
Kailan O'Dell
Nicky Hwang
Chris Hwang
Ryan Jack
Ben LeBlanc
AJ Kovacs
Jakob Camacho
 
2nd Place
Tyler Waterbury
Johnny Cerqueira
Kai Escobar
AJ Caba
 
3rd Place
Logan Kovacs
Matt Lopes
Ethan Escobar
Montez Osbey
 
4th Place
Joe Cianflone
Eric McNamara
Daniel LeBlanc
Tyrell Jones
Chris Adamski
Portland, ME
4/13-14/2013

MAWA Regional Tournament

 

1st Place

Liam Knight

2nd Place

Javon Priar

3rd Place

Jakob Camacho

Bethlehem, PA
5/4-4/2013

MAWA Nationals

 

3rd Place

Javon Priar

 

8th Place
Jakob Camacho

Salisbury, MD

* Select Team

**Select team members with Middle School Team

 

~All dates and times are subject to change, contact Fred Mills for schedule questions.

 

Coaches:

Head: Fred Mills

    Email: mills_fred@att.net

    Cell: 203-241-9756

Assistant: Dennis Stone

Assistant: Luke Chavez

 

Downloadable 2012-2013 Schedule

(Last Updated 3/4/2013)

Danbury Youth Wrestling League

Last Updated: December 06, 2012

DYWA Elementary Registration Forms

Clothing Order Form (Must be submitted by 12/14/2012)

Wrestling Terms

Wrestling Basics for Parents/Fans

Basic Wrestling Moves

Referee Signals

TEAMS

 

1.   STAMFORD

2.   NEW FAIRFIELD

3.   KING ST PRIMARY

4.   RIDGEFIELD – START @ 6:30

5.   KING ST INTERMEDIATE

6.   NEWTOWN – START @ 6:30

7.   STADLEY ROUGH

8.   POMPERAUG

9.   BETHEL

10. NEW MILFORD

11. REDDING

 
12/6/12 12/13/12 12/18/12 12/20/12 1/3/13 1/10/13 1/15/13 1/17/13 1/22/13
3@10 10@5 10@6  6@5 7@10 2@10 3@6 10@4 8@10
4@2 2@8 9@3  8@3 5@9 7@6  4@5 6@2 9@7
9@6 3@7 8@4  4@7 3@2 5@8 9@10 5@3 3@4
7@8 4@6 5@7 2@9 6@8 9@4 7@2 8@9 2@5
11@5 11@9 2@11 10@11 4@11 11@3 8@11 11@7 6@11

NOTE:  Home location for Bethel has changed to the Middle School; the home location for Redding has changed to Joel Barlow High School (upper Gym)

SCHEDULE FOR SATURDAY QUADS AT STAMFORD BOYS & GIRLS CLUB

12/15/12 (1:00-5:00)                                     1/5/13 (8:00-1:00)                                    1/12/13 (8:00-1:00)

1,10,8                                                             1,11,5,6                                                     1,3,4,7

END OF YEAR TOURNAMENT @ THE PAL BUILDING– 1/26/13

 ALL WRESTLERS MUST BE THERE BY 8:00 AM

SEEDING MEETING 1/25/13 AT 6:30PM PAL BUILDING

 

2012-2013 Printable Schedule

 

Directions to Elementary Sites

 

  Home